↑ Powrót do Stowarzyszenie

O nas

4

Jesteśmy grupą młodych ludzi z Śląska interesujących się historią. Poprzez organizowanie pokazów oraz uczestniczenie w wyjazdach historycznych udowadniamy, że przeszłość może być naprawdę ciekawa i nie musi kojarzyć się jedynie ze szkolnymi lekcjami. Paramy się wojowaniem, łucznictwem oraz dla chwili relaksu tańczymy przy klimatycznej muzyce. Chętnie zajmujemy się pracami rzemieślniczymi wykonując przedmioty drewniane i skórzane,  tkając czy wytapiając świece. Z nami można zarówno zakosztować przygody jak i przekonać się jak wyglądało życie codzienne ludzi z IX-XI wieku. Dołączyć może do nas każdy, kto ukończył 16 rok życia.

Jako Grupa Rekonstrukcji Historycznej Białe Kruki istniejemy od roku 2008. Jednak dopiero w 2012 roku postanowiliśmy założyć stowarzyszenie by łatwiej było nam dotrzeć do większej ilości osób, zmieniliśmy wtedy nazwę na Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Białe Kruki”. Kilkoro członków stowarzyszenia związana z rekonstrukcją jest już od roku 2004.

 kruczek

Symbol, który widnieje na naszych tarczach, stanicy i z prawej strony loga to ptak, który pochodzi ze zdobienia strzemienia znalezionego w Czechach datowanego na X wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>