Pokazy

Organizujemy:

  •  żywe lekcje historii i prelekcje:

chętnie dzielimy się naszą wiedzą na temat uzbrojenia wojów, strojów codziennych Słowian i Wikingów, ich życia codziennego, oraz wierzeń, obrzędów, tła historycznego czy norm  kulturowych w jakich przyszło im żyć.

  • walki:

pojedynki, kręgi zdrady i honoru oraz inscenizacje bitew dla naszych dzielnych wojów nie są niczym obcym. Bez ociągania i z nieskrywaną przyjemnością prezentują ten aspekt owych niespokojnych czasów.

  • łucznictwo:

nie jest tajemnicą, że aby przetrwać w tamtej epoce należało umieć polować, łucznictwo było więc umiejętnością niezbędną. Prócz pokazu tej niełatwej sztuki umożliwiamy również spróbowanie w niej własnych sił.

  •  gry i zabawy dla najmłodszych:

 przeciąganie liny, bieg w workach na czas, strzelanie z łuku, to tylko część z zadań sprawdzających czy dzieci mają potencjał aby w przyszłości zostać dzielnym wojem.

  • inscenizacje życia codziennego:

życie codzienne nie ograniczało się jedynie do wojen czy gotowania. Dlatego też z przyjemnością prezentujemy obrządki ślubne czy pogrzebowe ówczesnych ludzi.

  • pokazy tańców średniowiecznych:

taniec był jedną z najpopularniejszych rozrywek, bowiem tańczyć mógł każdy niezależnie od stopnia zamożności. Tak więc z chęcią tańczymy i my, z przyjemnością ucząc tego również wszystkich zainteresowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>